Szafy teletechniczne Rack 19"

Firma Elpio, jako Integrator Systemów Teletechnicznych oferuje swoim Klientom, liczne działania w zakresie wsparcia technicznego, opracowywania, projektowania, wyceny i uruchamiania instalacji teletechnicznych w obiektach mieszkalnych, realizując przy tym kompleksową dostawę materiałów potrzebnych do budowy instalacji teletechnicznych. Taka pomoc ma na celu ułatwienie Firmom instalatorskim uporanie się z tematem teletechniki na inwestycjach developerskich. Praktyka pokazuje, że zagadnienia te często są kłopotliwe i nadmiernie czasochłonne dla firm zajmujących się na co dzień robotami elektrycznymi, czy jedynie popularną „antenówką”.

Kolejną usługą, o którą chcemy wzbogacić nasz Pakiet Wsparcia jest kompletowanie i instalowanie osprzętu teletechnicznego w szafach teletechnicznych.

Dotyczy to teletechnicznych szaf dystrybucyjnych, punktów styku, pośrednich punktów dystrybucyjnych czy tzw. TSM –ów, czyli teletechnicznych skrzynek mieszkaniowych.

Usługa ta polega na przygotowaniu kompletnie wyposażonej i uzbrojonej szafy 19”, w której zainstalowany zostanie niezbędny osprzęt teletechniczny, tj. patchpanele, przełącznice i pola krosowe, multiswitche oraz elementy wyposażenia szaf tj. zasilania i wentylacji. Będą wykonane również niezbędne połączenia między poszczególnymi podzespołami w szafie. Szafa zostaje przygotowana i wyposażona w oparciu o posiadaną dokumentację projektową lub wizję lokalną na obiekcie oraz informacje Klienta. Do zadań instalatora pozostaje tylko zamontowanie szafy,  podłączenie kabli mieszkaniowych, ewentualnie udostępnienie zasobów operatorowi zewnętrznemu.

Dostępne szafy w ofercie Elpio:

  • od 9U do 18U - Szafy w wersji do samodzielnego złożenia, otwierane boki z zamkiem, drzwi frontowe z zamkiem. Drzwi w wersji szkło-blacha lub blacha-blacha.
  • od 27U do 42U - Szafy w wersji do samodzielnego złożenia, otwierane boki z zamkiem, otwierany tył z zamkiem, drzwi frontowe z zamkiem. W standardzie szafa posiada kółka oraz stópki. Drzwi w wersji szkło-blacha lub blacha-blacha.

Powyższe rozwiązanie wpisuje się w cel całego Pakietu Wsparcia, który ma dawać Klientom pewność, że zastosowane rozwiązania i produkty są optymalne pod względem technicznym, ekonomicznym, ergonomicznym i estetycznym, oraz że instalacja będzie pracować stabilnie i bezawaryjnie.

Poniżej przedstawiono niektóre realizacje szaf na obiektach, a także wzorcową szafę z siedziby Elpio, zmontowaną do celów poglądowych i prezentacyjnych.

O szczegóły usługi pytaj techników lub handlowców Elpio, którzy chętnie wyjaśnią każdą wątpliwość i odpowiedzą na każde pytanie.

© 2022 Elpio Sp. z o.o.