Projektując instalację antenową trzeba dogłębnie przemyśleć, jakie podzespoły mają się znaleźć w instalacji. Jeśli się zapomni o jakichś detalach technicznych, odbieranie sygnału może się okazać niemożliwym. Co zrobić zatem, by docierał on bez problemu do odbiorników TV? Polecanym rozwiązaniem jest zaopatrzyć się we wzmacniacz. Szeroką ich ofertę znajdziesz w Elpio, serdecznie zapraszamy na zakupy.

By sygnał był mocny


Wzmacniacz to niezwykle ważny element instalacji antenowej. W zależności od rodzaju wykonania sumuje i wyrównuje sygnały przychodzące z anten, wzmacnia sygnał oraz poprawia nachylenie charakterystyki częstotliwości. Kiedy warto po niego sięgnąć? Gdy antena i odbiornik nie znajdują się blisko siebie, a sygnał wymaga transmisji na dużą odległość. Inaczej będzie się on zacinał, może się zdarzyć również tak, że telewizor nie będzie w ogóle odbierał sygnału, mimo że instalacja będzie działała poprawnie. Jeśli odbiornik i antena są tuż obok, wzmacniacz nie będzie raczej konieczny. Jest to element aktywny sieci wymagający zasilania. Zasilić można go po linii bądź miejscowo, z gniazda 230V.

Jak to działa?


Tu warto, zacząć od początku, czyli od sygnału. Jest on nadawany przez nadajnik (telewizja naziemna lub satelitarna) i odbierany przez antenę. Następnie trafia do odbiornika... i tu wydawałoby się, że jego droga się kończy. Owszem, jednak to, że sygnał trafi do telewizora, nie znaczy jeszcze, że będziemy mieli dostęp do kanałów telewizyjnych lub będą one nadawane bez zakłóceń. Do takich sytuacji może dojść, jeśli nasz odbiornik nie leży w bliskiej odległości od anteny odbiorczej lub jest niewystarczający dla większej liczby odbiorników. Co wtedy? W takiej sytuacji koniecznym jest właśnie zakupienie wzmacniacza, który wzmacnia elektrycznie istniejący już sygnał, przez co dociera on bez zakłóceń do naszego odbiornika (dekoder, telewizor).

Elpio – mamy to, czego potrzebujesz


W naszej firmie posiadamy szeroki wybój urządzeń służących do budowy instalacji antenowych. W asortymencie nie mogło zabraknąć także wzmacniaczy. W naszej ofercie proponujemy modele wielokanałowe, które, jak sama nazwa wskazuje, idealnie nadają się do wzmocnienia i wyrównywania poziomów sygnału kilku programów telewizyjnych MUX-ów i szerokopasmowe, wzmacniające sygnał z anteny. Można jest zastosować w instalacjach antenowych zbiorczych (wielorodzinnych), jak również w domkach jednorodzinnych i mniejszych obiektach. Posiadamy też wzmacniacze masztowe, do instalacji blisko anteny, które pełnią jednocześnie rolę zwrotnicy antenowej. Proponujemy wyłącznie urządzenia pochodzące od znanych i cenionych na rynku producentów, co do których mamy pewność, że są wysokiej jakości.

W naszej ofercie:

  • Televesa
  • Telmora
  • Triaxa

W celu poznania całej naszej oferty prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym lub o zalogowanie się do panelu B2B.

© 2022 Elpio Sp. z o.o.