W tym dziale znajdziemy wszystko co związane jest z transmisją optyczną. Optyka to znak naszych czasów, istnieje właściwie wszędzie, branża telekomunikacyjna nie mogłaby się dziś bez niej obyć. Choć sam termin „transmisja optyczna” wydaje się często tajemniczy i zagadkowy, to musimy wiedzieć, że dzięki optyce przesył sygnału stał się prostszy i skuteczniejszy, niż w przypadku tradycyjnej „miedzi”: pomijalne staje się zjawisko tłumienia sygnału i jego degradacji ze względu na odległość przez wyeliminowanie elementów aktywnych rekompensujących tłumienie linii. Światłowody zajmują mniej miejsca, są lekkie i całkowicie dielektryczne. Przepustowość toru optycznego jest wielokrotnie większa niż tradycyjnej linii miedzianej. Choć osprzęt światłowodowy jest delikatny i precyzyjny, a sama instalacja optyczna musi być starannie wykonana przez fachowców, co zabiera więcej czasu, to transmisja optyczna intensywnie wypiera tradycyjne instalacja miedziane już nie tylko na etapie magistrali, ale także w obrębie budynku i mieszkania ( instalacje FTTH ). Oferowane przez nas kable optyczne i osprzęt światłowodowy są wyselekcjonowane pod względem jakości, zadbaliśmy też by ceny, w których oferujemy nasze produkty z działu „Optyka” były satysfakcjonujące dla każdego.

Kable światłowodowe w naszej ofercie

Mikrorurka i pakiety mikrorurek

Mikrorurki to niepozorne, a zarazem kluczowe elementy, które pełnią niezastąpioną rolę w budowie mikrokanalizacji oraz mikrorurociągów światłowodowych.
Nasze mikrorurki wyróżnia:

  •  Wykonane są z czystego polietylenu o wysokiej gęstości – HDPE (zgodność z normami EN 61386 i EN 60794-5).
  • Każda mikrorurka posiada trwałą, wewnętrzną warstwę z mieszanki silikonowej, która zapewnia współczynnik tarcia mniejszy niż 0.1. Wewnętrzna powierzchnia mikrorurek wykonana jest jako ryflowana (z podłużnymi rowkami).
  • Wiązka z mikrorurkami grubościennymi przeznaczona jest do bezpośredniego układania w ziemi, do budowy mikrokanalizacji oraz mikrorurociągów światłowodowych.
  • Dzięki cienkiej otulinie (osłonie) wiązek istnieje możliwość rozdzielenia poszczególnych mikrorurek w celu rozgałęzienia lub połączenia dwóch odcinków (np. w studniach kablowych).
  • Ścianki pojedynczych mikrorurek są jednobarwne, co umożliwia identyfikację mikrorurki w wiązce.

Akcesoria optyczne

Niezbędna wiedza o światłowodach i akcesoriach

  • Rodzaje włókien światłowodowych i ich charakterystyki - jednomodowe i multimodowe,
  • Typy światłowodów - jednotubowe i wielotubowe
  • Rodzaje zakończeń światłowodowych (np. SC/APC, SC/UPC) i ich opis,
  • Opis i charakterystyka pigtaili światłowodowych, patchcordów światłowodowych, adapterów, przełącznic i gniazd abonenckich.

W celu poznania całej naszej oferty prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym lub o zalogowanie się do panelu B2B.

© 2022 Elpio Sp. z o.o.