W Elpio dbamy o to, by nasza oferta była naprawdę rozbudowana, tak by klienci mogli znaleźć dokładnie to, czego szukają. Jednym z produktów, jakie sprzedajemy, są multiswitche satelitarne, czyli innymi słowy najczęściej niewidoczne dla użytkownika urządzenia, które oddają nieocenione usługi i pozwalają na uniknięcie „lasu” anten odbiorczych na dachach i elewacjach budynków, dodatkowo pozwalając zasilić nawet kilkuset odbiorców z jednej anteny.

Multiswitche – czym są?

To niewielkie urządzenia zwane również multiprzełącznikami. Ich zadaniem jest dystrybuowanie sygnałów telewizji satelitarnej do ściśle określonych abonentów. Z ich pomocą możliwe jest przekazanie informacji od jednej anteny do kilku odbiorników lub od kilku anten do jednego odbiornika. Dane, jakie są dystrybuowane, mogą pochodzić od telewizji naziemnej DVB-T lub anteny SAT. Istnieją multiprzełączniki mające od 4 do nawet 32 wejść, dzięki czemu sygnał satelitarny jest przekazywany niezależnie do każdego z odbiorników nawet przy dużych instalacjach. Najpopularniejsze w Polsce są przełączniki pięciowejściowe, często sięga się również po wersje z 9/x.

Jak to działa?

Multiswitch jest podpięty bezpośrednio pod antenę. Ta wyłapuje sygnał satelitarny lub naziemny i przekazuje go do zwrotnicy. Stąd trafia on do multiprzełącznika, gdzie dochodzi do jego filtracji, wzmocnienia i zsumowania. Na koniec sygnał dystrybuowany jest do gniazd antenowych znajdujących się w budynku poprzez odpowiednie okablowanie.

Gdzie się stosuje multiprzełączniki?

Multiswitche montuje się w wewnętrznych sieciach telewizyjnych. Zwykle instalowane są w domach prywatnych i budynkach wielorodzinnych, w których znajduje się wiele odbiorników sygnału telewizyjnego. Multiprzełączniki można spotkać również w obiektach noclegowych, szpitalach czy biurowcach, czyli wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność jednoczesnego przekazania sygnału telewizji satelitarnej lub naziemnej do wielu gniazd antenowych.

Oferta od Elpio

W naszej firmie dostępny jest szeroki wybór multiswitchy pochodzących od cenionych w branży producentów. Proponowane przez nas przełączniki oferujemy w rozszerzonym czasie gwarancyjnym. W razie potrzeby czas gwarancji można rozszerzyć nawet do 5 lat. W tym dziale znajdziesz także wzmacniacze, odgałęźniki i inny osprzęt stosowany z multiprzełącznikami.

Ale to nie wszystko, co oferujemy. W razie potrzeby Elpio zaprojektuje instalację multiswitchową dla dużego obiektu i pomoże w jej uruchomieniu – zapytaj o to. Nasi specjaliści wykonają odpowiedni schemat, w którym będą uwzględnione wszystkie elementy potrzebne do sprawnego dystrybuowania sygnału z anteny DVB-T lub UKF. Istotnym jest fakt, że od kilku lat obowiązuje tzw. Rozporządzenie Budynkowe, którym ustawodawca nakłada na inwestorów obowiązek wyposażania nowych i remontowanych budynków m.in. w instalacje multiswitchowe.

W naszej ofercie znajdziesz multiswiche:

  •  Televesa
  • Telmora
  •  Triaxa

W celu poznania całej naszej oferty prosimy o kontakt z przedstawicielem handlowym lub o zalogowanie się do panelu B2B.

© 2022 Elpio Sp. z o.o.